Sevda Çiçekçilik
X
Vitrin

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

ALIŞVERİŞLERİNİZ 256 bit SSL SERTİFİKASI İLE GÜVENCE ALTINDADIR.

902163262208

ADRES: Acıbadem Mahallesi Sarayardı Caddesi No:7/B - Kadıköy-İstanbul

ZAMANINDA TESLİMAT

DİLEDİĞİNİZ TARİH VE SAATTE GÖNDERİM

Gelin Buketi Blog

Yetiştirilen kesme çiçekler sayesinde günümüzde artık her çiçeği her mevsim bulmak mümkün olabiliyor. Ancak gelin buketi ve organizasyon süslemelerinizde mevsimin çiçeklerini kullanmak hem bulunduğunuz mevsimle uyumlu olacak hem de bütçenizi biraz olsun rahatlatacaktır.

Gelin buketinizi ve düğün çiçeklerinizi seçmenizde size ipuçları verecek bir yazı hazırladık!

 SONBAHAR GELİNLERİ (Eylül / Ekim / Kasım)

İris: Genellikle mor tonları, sarı ve beyaz renklerde bulunan bu antik çiçeği buketinize büyülü ve farklı bir hava katacak.

Lavanta: Lavanta’nın ciddi bir hayran kitlesi olduğunu biliyoruz! Yalnızca Lavanta’dan oluşan bir buket bile hem güzel kokusu hem romantik görünümüyle düğününüzü unutulmaz kılacak.

Glayöl: Farklı ve zarif görünmek isteyen gelinlere bu muhteşem çiçek çok yakışacak. Canlı renklerde olduğu gibi pek çok pastel ve beyaz renklerde de bulunabiliyor.

İpucu: Sonbahar düğünlerinde kiremit, sarı, bordo renkli çiçekleri kullanmak çok uyumlu duracaktır. Gelinliğiniz ne kadar detaylı ve gösterişli ise, gösterişli bir buket yerine tek renkli veya tek tür çiçekten oluşan daha sade bir buket tercih etmenizde fayda var. Kır düğünleri için uçuşan, bol yapraklı buketleri tercih edebilirsiniz. Buketin boyu kilonuza ve boyunuza orantılı ve uygun olacak şekilde tasarlanmalıdır.  Yaz mevsimi sıcak olacağı için güneşten çabuk etkilenen narin çiçekler yerine daha sert dalları olan ve dayanıklı çiçekler tercih etmelisiniz. 

 KIŞ GELİNLERİ (Aralık / Ocak / Şubat) 

Ranunculus (Erengül): Beyaz renk bir erengül çiçeği, gelin buketine yakışacak en güzel renk, hiç şüphesiz. Fakat Erengüllerin pamuk pembe pastel renkleri ve hatta isterseniz daha canlı sarı, turuncu, fuşya renk tonları da gelin buketlerinde kullanılabiliyor.

Lisyantus: Beyaz renkli bu zarif çiçekler gelin buketlerine çok ama çok yakışıyor. Sarı, pembe, lila, mor, ve bu renklerin pastel tonları da bulunabiliyor.

Delphinium: Daha çok mavi-mor-pembe tonlarında bulunan bu romantik çiçeğin gelin buketinize çok farklı bir hava katacağı kesin. Genelde uzun saplı olarak kullanılıyor. Buketinizde beyaz-yeşil renkler ile oldukça uyumlu görünüyor.

Gül: Olmazsa olmaz güller! Daha ufak kafalı çardak gül, daha iri kafalı ithal gül, gonca gül gibi pek çok çeşidi olduğu gibi, pastel tonlardan canlı tonlara kadar pek çok renk seçeneği bulunuyor. Yılın tamamında rahatlıkla bulunabiliyor.

Gala: Yalnızca gala çiçeklerinden oluşan bir gelin buketinin yanı sıra diğer çiçekler ile birlikte de tasarlanabiliyor. El buketi olarak taşındığı gibi kol üzerinde de taşınabilen oldukça zarif ve şık bir çiçek türüdür. Genellikle beyaz renk tercih edilmesine rağmen farklı renk ve tonları da bulunuyor.


 İLKBAHAR GELİNLERİ (Mart / Nisan / Mayıs) 

Lale: Pek çok rengi bulunan lalelerin de gelin buketlerinde kullanımı giderek artıyor. Buketiniz sadece lalelerden oluşabileceği gibi, farklı çiçeklerle birlikte de çok hoş bir tasarım yaratılabiliyor.

Krizantem: Büyüklüğüne – küçüklüğüne göre, renkleri ve bu renklerin tonlarına göre pek çok seçeneği bulunan bu güzel bahar çiçeklerini gelin buketinize dahil edebilirsiniz.

Frezya: Bu muhteşem kokan bahar çiçekleri düğününüze baharı getirecek! Gelin buketlerinde genellikle beyaz olarak kullanılan Frezya’nın sarı, pembe, lila gibi renk seçenekleri de bulunuyor.

Anemon: Bahar mevsimiyle yaygın olarak açmaya başlayan bu narin çiçek, gelin buketinize oldukça romantik ve büyülü bir hava katacak. Beyaz, pembe, mor gibi hem pastel renk tonları hem de canlı renk tonları bulunuyor.

Sümbül: Muhteşem kokulu bu bahar çiçeklerini de bu aylarda gelin buketinizde kullanmak mümkün! Genellikle farklı çiçekler ile birlikte tasarlansa da, yalnızca bu güzel sümbüllerden oluşan bir buket de tercih edebilirsiniz.

 

 YAZ GELİNLERİ (Haziran / Temmuz / Ağustos) 

Ortanca: Bu hacimli güzel çiçek tek bir dalı ile bile buketinizi gösterişli hale getirebilir! Pembe, beyaz, lila ve mavi renk seçenekleriyle tam düğününüzde tam bir bahar havası yaratabilirsiniz.

Dahlia (Dalya): Farklı büyüklüklerde, farklı yapılarda ve renklerde olabilen bu güzel bahar çiçeklerin gelin buketinize bahar havası katacak.

Şebboy: Bu güzel kokulu çiçeğin pek çok canlı ve pastel renklerini bulmak mümkün. Gelin buketinizde farklı çiçeklerle birlikte kullanabileceğiniz gibi, yalnızca şebboy buketini de tercih edebilirsiniz.

Veronika: Diğer çiçekler ile oldukça güzel bir bütünlük oluşturan Veronika çiçekleri beyaz, pembe, fuşya, mavi gibi pek çok farklı renklerde bulunabiliyor.

Şakayık: Gelinlerin buketlerinde en çok tercih ettiği çiçeklerden birisidir Şakayık! Gösterişli hacmi ve farklı renk seçenekleriyle yalnızca bu çiçeklerden oluşan bir buket bile gelinliğinizi tamamlayacak güzellikte.

Ayçiçeği: Düğününüze cıvıl cıvıl yaz enerjisi katacak bu Ayçiçeklerini de gelin buketinizde ve organizasyonunuzda kullanabilirsiniz.

 

Hepsi çok güzel karar veremiyorum diyorsanız, önerilerimiz için bizimle iletişime geçin!