Sevda Çiçekçilik
X

Sık Sorulan Sorular

Çiçek siparişi verdiğim zaman aynı gün içinde çiçek servisiniz var mı ?

Yılın 365 günü çiçek servisimiz vardır. Aynı gün çiçek gönderimi yapmak istediğinizde sitemizde belirtilen saat aralıklarında teslimatlar gerçekleştirilir. Özel istekleriniz için lütfen bizimle telefondan irtibata geçiniz.

Ödemeyi hangi yollar ile tamamlayabilirim ?
Kredi Kartı ile Ödeme
Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için çok önemlidir. Bu sebeple çiçek sipariş formunu doldurmaya başladığınız andan, ödeme sürecinin sonuna kadar gerçekleşen tüm işlemleriniz 3ncü kişilerin erişimine karşı SSL sertifikası ile korunmaktadır. Ödeme esnasında kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde 3ncü kişiler tarafından görülememekte SevdaÇiçek.com tarafından kayıt edilmemektedir.
Sitemizde Banka tarafından sağlanan, Ortak ödeme sayfası ile birlikte Kredi Kartı ödemelerinizde 128 - Bit SSL şifreleme kullanılmaktadır.
SevdaÇiçek.com ‘da Visa ve Master kartlarınızı kullanarak tek çekimle veya taksitle ödemelerinizi yapabilirsiniz.
 
Telefonda Kredi Kartı ile Ödeme
İnternet cafe gibi halka açık yerlerden sipariş verdiğiniz durumlarda, güvenliğinizi sağlamak adına ödeme sürecini telefonda tamamlayabilirsiniz.
Sipariş verdikten sonra, size verilen sipariş takip numaranız ile 0216 326 22 08 i arayınız ve müşteri temsilcisine bağlanarak ödeme işlemini gerçekleştiriniz.
 
Havale/EFT ile Ödeme
Kredi kartınız yoksa veya kartınızı internet üzerinde kullanmak konusunda çekinceleriniz bulunuyorsa ödemelerinizi Havale / EFT yoluyla da yapabilirsiniz.
Sipariş verdikten sonra, size verilen sipariş takip numaranız havale/eft ödemeleriniz de eksiksiz ve doğru olarak açıklama kısmında belirtiniz. Siparişinizin onaylanmasını hızlandırmak için iletişim formundan ödeme bildirimi gönderebilirsiniz.
 
Mail Order Form ile Ödeme
Kredi kartı bilgilerinizi güvenli bir form aracılığı ile bize gönderebilirsiniz. Kartınızdan sipariş tutarınız çekildikten sonra siparişiniz onaylanır kart bilgileriniz işlemden sonra silinir hiçbir şekilde kayıt tutulmaz.
Türkiye'nin her yerine çiçek gönderebilir miyim ?

Türkiye'nin her yerine çiçek göndermeniz mümkün, Yurtiçi çiçek siparişi vermek çok kolay 02163262208 bizi arayarak yurtiçi şehirlerarası çiçek gönderin. Bazı şehirlerde şehir merkezine uzak noktalara verilen çiçek siparişlerinde ekstra olarak + ilave yol ücreti talep etmekteyiz.

Ödeme işleminin tamamlanmasının ardından bana bilgi gelecek mi ?

Siparişinizin onaylanmasının ardından tarafınıza e-mail yoluyla bilgilendirme yapılacaktır.

Siparişime yol ücreti dahil mi ?

Sipariş ekranında seçtiğiniz bölge için kargo ücreti olarak gösterilmektedir.

Resimde gördüğüm ürünün aynısı mı gider ?

Sitemizdeki ürünlerin tamamı kendi ürün resimlerimizdir. Gördüğünüz ürünün aynısı İstanbul içine teslim edilir. Diğer şehirlere gönderilen ürünlerin stok durumuna bağlı olarak aynısının yada benzerinin hazırlanmasına özen gösterilir.

Alıcıya ulaşılamaması durumunda siparişler nereye teslim edilir ?

Yerlerinde bulunamayan alıcıların çiçekleri, evlerde yan komşu daireye veya apartman görevlisine, sitelerde güvenlik görevlilerine, iş yerlerinde bölüm arkadaşlarına, hastane ve otellerde resepsiyon görevlilerine, askeri hastanelerde ve kurumlarda nöbetçi subaylar veya erlere isim ve soyadı alınarak teslim edilir. Nikah - Düğün - Açılış siparişlerinde, çiçekler alıcıya teslim edilememesi durumunda görevliye imza karşılığında teslim edilmektedir.

Teslimattan önce alıcıyı arıyor musunuz ?

Aksi belirtilmedikçe aramıyoruz. Eğer adreste bulunamaz yada yanlış adres verilmesi durumunda teslimatı gerçekleştirmek için alıcıyı arıyoruz.

Siparişimin gönderim durumunu nasıl takip edebilirim ?

Siparişiniz sitemize kaydedildikten sonra tarafınıza e-posta aracılığı ile iletilen sipariş numaranızla, gerek sitemizdeki sipariş takip sayfasından, gerekse 0216 326 22 08 i arayarak siparişinizi takip edebilirsiniz

Siparişim istediğim tarih ve saatte gider mi ?

Siparisiniz istediğiniz tarih ve saatte gider. Düğün, Nikah ve Cenaze ye çiçek gönderimi nizde saate bağlı teslimat gerçekleştirmekteyiz. Bu gibi durumlarda sipariş formunda Bize Notunuz Varmı ? sorusunun altına tam saati yazarak belirtmeniz gerekmektedir. Ancak belirtilen teslim saatlerinde hava şartları, trafik, arızalar, yol çalışmaları ve beklenmeyen araç arızalarından kaynaklanacak sorunlarla ilgili gecikmelerden dolayi teslimat şartlarındaki zaman değişebilmektedir.

Alıcı siparişin kimden geldiğini bilmeden sipariş verebilir miyim ?

Gönderen belli olmadan çiçek siparişi verebilirsiniz. Bunun için siparis formundaki "Karta İsminiz Yazılsın Mı ?" kutucuğunun hayır bölümünü işaretleyiniz.

Alıcı çiçeği kabul etmezse ne olur ?

Alıcı çiçeği kabul etmezse çiçek firmaya geri getirilir. Gönderen 1 hafta icerisinde firmamızdan alabilir yada eksta nakliye ücreti ödeyerek başka bir adrese gönderebilir. Para iadesi mümkün değildir.

Sipariş verdikten sonra siparişim üzerinde adres ve tarih değişikliği yapabilir miyim ?

Siparişleriniz hazırlanmadığı ve yola çıkmadığı müddetçe bu hakkınız saklıdır. Adres değişikliği siparişiniz yola çıkmadan önce yapılabilir ve ücret talep edilmez. 0216 326 22 08 numaralı telefondan bize ulaşabilir ve gereken değişikliği iletebilirsiniz.

Çiçeğim Cumartesi ve Pazar günleri gider mi ?

Sevda Çiçekçilik her gün açıktır ve aynı gün içinde siparişiniz gitmektedir. Bayramlar ve resmi tatiller dahil senenin 365 günü çiçek gönderebilirsiniz.

Özel günlerde teslimat

Özel günlerde (Öğretmenler günü, Dünya Kadınlar Günü, Sevgililer Günü ve Anneler Günü) çiçek teslimatlarında saat garantisi verilmemektedir. Tüm çiçek teslimatları gün içerisinde yapılmaktadır ve normal günlere göre teslimatlar erken bırakılıp veya gecikebilmektedir.

Fatura gönderimi siparişin hangi aşamasında iletilir ?

Faturanız siparişinizin teslim edilmesinin sonrasında 15 günü içerisinde fatura adresinize iletilir.

Siparişim teslim edildi ancak faturam gelmedi, ne yapmalıyım ?

Fatura bilgilerini eksiksiz iletmeniz durumunda, fatura gönderimlerimiz belirtilen sürede tamamlanır. Aksi bir durum gerçekleştiği takdirde, fatura talebinizi 0216 326 22 08 numaralı telefonumuza iletebilirsiniz.

Hatalı ödeme süreci nasıl tamamlanır ?

Hatalı ödeme durumunu vakit kaybetmeden bize iletmeniz durumunda gerekli işlemler yapılarak, ödeme iadeniz 3 iş günü içerisinde hesabınıza yansıtılır.

Başka Sorunuz Var mı ?

Sık sorulan sorular bölümümüzde cevabını bulamadığınız sorularınızı bize iletişim formu aracılığı ile iletebilirsiniz.

Yurtdışı için çiçek gönderiyor musunuz?

Dünyanın her yerine çiçek göndermeniz mümkün, Yurtdışı çiçek siparişi vermek çok kolay 02163262208 bizi arayarak yurtdışı çiçek gönderin.